Göz Seyirmesi İçin Dua Okunuşu ve Anlamı
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Göz Seyirmesi İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Göz Seğirmesi İçin Dua, pek çok insan hayatının bazı dönemlerinde istem dışı kas seğirmesiyle karşılaşmıştır. Bunların en rahatsız edici olanı ise gözde oluşan seğirmedir. Genelde bunlar iyi huyludur ve bu duruma stres ve yorgunluk ta neden olabilmektedir. Göz kapaklarını kontrol eden kaslar küçük ve oldukça hassastırlar. Stres, yorgunluk ve kafein gibi uyaranlar bu kasların titreşmesine sebep olurlar. Titreşimler fazla olunca gözde sinir sistemiyle ilgili istem dışı seğirmeler oluyor. Diğer nedenler arasında ise aşırı kafein alımından oluşan titremeler, bilgisayar ekranı karşısında uzun zaman vakit geçirme ve hatta uzun süreli kontak lens kullanılmasından meydana gelen kaşıntı yer alır. Bu durum normal olarak geçicidir ve kendi kendinize uygulayabileceğiniz tedavi yolları var.


Göz Seğirmesine Neden olan etkenler

  • Stresli bir yaşantı
  • Kendinizi yoracak ve dinlendirmeyen bir şekilde yaşamanız
  • Gözünüzü yoracak kitap, bilgisayar ya da dikkat alacak bir iş yapmanız
  • Alkol, Sigara ve kafein tüketmeniz
  • Herhangi bir gözünüze etki edecek olan alerjiniz varsa
  • Gözünüzün kuru olması
  • Dengesiz beslenme
Eğer bu yukarıdaki nedenlerden dolayı, gözünüzde sık sık seğirmeler oluşuyorsa, mutlaka o sorunu ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Bir anlık olan göz seğirmeleri herhangi bir kötü durumu ifade etmez. Fakat, geçmiyorsa o zaman doktora gitmeniz de yarar vardır.


Göz Seğirmesini Engellemek İçin Yapılacaklar


Göz seğirmesine bir çözüm bulabilmek için bu sinir bozucu sorunun esas sebebini belirlemek gerekiyor. Bir anlık göz kapağı seğirmesi genelde iyi huyludur ve durumun ciddi olmadığını gösterir. Göz seğirmesini durdurmanın tek yolu, sorunun sebebi bulmak ve tedavi etmek olacaktır.

Bunların dışında bir de manevi anlamda dua ile bu soruna çözüm bulmakta mümkün.


Göz seğirmesi için okunacak duaOkunuşu

Allahümme inni es'elüke ve eteveccehü bi-nebiyyike muhammedin nebiyyi'r -rahmeti ya Muhammed'i! inni teveccehtü bike ila Rabbifi haceti hazihi U tukda, Allahümme feşeffi'hü fiyye.


Anlamı

Allah'ım, rahmet peygamberi nebin Muhammed'e tevessül ederek senden diliyor, Sana yöneliyorum. Ya Muhammed, seni şefi edinip bu hacetim için Rabbime teveccüh ettim. (Ta ki yerine getirilsin). İlahi, hakkımda Habibinin şefaatini kabul buyur.

Göz Seyirmesi İçin Dua Yorumları

soru

Suzan

21 Ocak 2019 Pazartesi

Hocam bnm nezaman sol gözüm seyirse bir kaç güne kalmıyor ağlıyorum yani hayatımda üzücü olaylar yaşıyorum nedendir acaba

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Gözünüze Masaj Yapın

Gözünüze Masaj Yapın

Göz Seyirmesi

Göz Seyirmesi

Göz Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Göz Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Göz Seyirmesinde Ne Yapılmalı?

Göz Seyirmesinde Ne Yapılmalı?

Göz Seyirmesinin Belirtileri

Göz Seyirmesinin Belirtileri